Rychlý
kontakt

Dětská obuv

Domů  »  Dětská obuv  »  Správný nákup obuvi

Základní předpoklady pro nákup správně padnoucí obuvi

  • Správná délka dětského chodidla

Při každém nakupování obuvi na prodejnách žádejte kvalifikované přeměření velikosti nohou dítěte. Délka chodidel se měří jako  vzdálenost mezi nejzazším bodem oblouku paty a koncem nejdelšího prstu. Rozměry nohou měříme ve stoje a vždy se měří obě nohy.

  • Správný nadměrek v dětské obuvi

Obuv musí dobře padnout jak do délky, tak do šířky. Dětská obuv musí být vpředu před prsty o 10 až 15 mm delší než noha - nadměrek . Asi polovinu tohoto volného prostoru ve špici, kterému říkáme  nadměrek , slouží jako rezerva pro volný pohyb prstů při prodloužení nohy za chůze, polovina pro růst.

  • Správná šířka dětské obuvi

Obuv musí dobře "sedět"  nebo bude chodidlo prokluzovat.  Štíhlá noha  v příliš široké obuvi klouže při chůzi do nadměrku a poškozuje prsty tlakem na obuv. Úzká bota omezuje krevní oběh a deformuje přední část nohy.

Šířka  (resp. obvodová skupina) obuvi musí odpovídat obvod u nohy v místě prstních kloubů a je rovněž velmi důležitá pro správné obouvání dětí.

Šířka obuvi české výroby  bývá na obuvi označena velkými písmeny:

F – štíhlé

G – středně široké

H – široké

  • Správná velikost dětské obuvi

Na pulty našich prodejen se dostávají stále více boty dovážené ze zahraničí, které neodpovídají u nás používaným systémům označování velikostí. Každý výrobce používá jinou velikost funkčního nadměrku, u některých výrobců zcela schází. Obuv tak může být o 1 až 2 čísla velikosti menší, než je na obuvi uvedeno. Každou obuv dítěti přezkoušejte obutím.Je vhodné, aby dítě zkoušelo celý pár obuvi a aby se v nové obuvi prošlo po prodejně. Sledujeme při tom, zda obuv neklouže z paty.

  • Správné vyzkoušení dětské obuvi

Je bezpodmínečně nutné, aby dítě obuv před zakoupením řádně vyzkoušelo. Nedoporučujeme zkoušet obuv bez předchozího přeměření nohy, pouze klasickým způsobem – tlakem prstu na špičku obuvi zjišťovat velikost nadměrku. Děti často reflexně pokrčují prsty, což vede k nákupu krátké obuvi. Jak již bylo uvedeno, děti mají sníženou hranici citlivosti na tlak a bolest, proto nám nemohou s určitostí potvrdit, že jim obuv nepadne.

Víte, že:
Často opomíjenou vlastností obuvi je její hmotnost. Ta má být co nejmenší, zvláště když si uvědomíme, že dítě udělá za den 18 až 20 tisíc kroků.
kontaktujte nás
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Souhlasím