Rychlý
kontakt

Obouvání dětí

Domů  »  Obouvání dětí  »  Značka Žirafa

Značka Žirafa


Vzhledem k tomu, že většina rodičů si při nákupu nové obuvi v prodejně není jista, zda se jedná o vhodnou, či naopak nevhodnou obuv, zavedla Česká obuvnická asociace se sídlem ve Zlíně dobrovolnou certifikaci dětské obuvi.

Boty, které úspěšně prošly certifikačním řízením, odpovídají požadavkům na ortopedickou a hygienickou nezávadnost a bezpečnost při používán, obdrží certifikát zdravotní nezávadnosti. V prodejně tuto obuv rozpoznáme snadno – je označena visačkou s logem žirafy s nápisem “Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě.”

Česká obuvnická a kožedělná asociace pravidelně zajišťuje dobrovolnou certifikace dětské obuvi, předávání certifikátů Česká kvalita a „Žirafa“ během veletrhů STYL a KABO v Brně vždy v únoru a srpnu.

Kritéria pro udělení této značky je aktuálně vydaný certifikát od akreditovaného certifikačního orgánu pro výrobky č. 3020 z laboratoře ITC Zlín. 

Doba platnosti certifikátu je omezena na 3 roky, pro obnovení certifikátu je třeba absolvovat proces recertifikace.

Aby mohla firma získat oprávnění používat, vydání certifikátu musí být bezpodmínečně následováno podepsáním licenční smlouvy o používání ochranné známky „Žirafa“.

 Značka „Žirafa“ je certifikace nadstandardní a patří do Národního programu podpory jakosti Česká kvalita.

Víte, že:
Dětské nohy mají sníženou citlivost vůči bolesti a tlaku. Z toho důvodu jsou děti ohroženy tím, že budou nosit příliš krátkou nebo jinak nepadnoucí obuv, aniž by si toho byly vědomy.
kontaktujte nás
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Souhlasím