Rychlý
kontakt

Obouvání dětí

Domů  »  Obouvání dětí  »  Značka Žirafa

Značka Žirafa


Vzhledem k tomu, že většina rodičů si při nákupu nové obuvi v prodejně není jista, zda se jedná o vhodnou, či naopak nevhodnou obuv, zavedla Česká obuvnická asociace se sídlem ve Zlíně dobrovolnou certifikaci dětské obuvi.

Boty, které úspěšně prošly certifikačním řízením, odpovídají požadavkům na ortopedickou a hygienickou nezávadnost a bezpečnost při používán, obdrží certifikát zdravotní nezávadnosti. V prodejně tuto obuv rozpoznáme snadno – je označena visačkou s logem žirafy s nápisem “Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě.”

Česká obuvnická a kožedělná asociace pravidelně zajišťuje dobrovolnou certifikace dětské obuvi, předávání certifikátů Česká kvalita a „Žirafa“ během veletrhů STYL a KABO v Brně vždy v únoru a srpnu.

Kritéria pro udělení této značky je aktuálně vydaný certifikát od akreditovaného certifikačního orgánu pro výrobky č. 3020 z laboratoře ITC Zlín. 

Doba platnosti certifikátu je omezena na 3 roky, pro obnovení certifikátu je třeba absolvovat proces recertifikace.

Aby mohla firma získat oprávnění používat, vydání certifikátu musí být bezpodmínečně následováno podepsáním licenční smlouvy o používání ochranné známky „Žirafa“.

 Značka „Žirafa“ je certifikace nadstandardní a patří do Národního programu podpory jakosti Česká kvalita.

Víte, že:
Často opomíjenou vlastností obuvi je její hmotnost. Ta má být co nejmenší, zvláště když si uvědomíme, že dítě udělá za den 18 až 20 tisíc kroků.
kontaktujte nás
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Souhlasím