Dětská obuv DPK - O společnosti

Firemní profil 

Český výrobce dětské obuvi, rodinná firma D.P.K. již 21 let nabízí svým zákazníkům kvalitní dětskou obuv, která díky 
svým nadstandardním vlastnostem, pravidelně prováděnými hygienickými a ortopedickými certifikacemi může užívat 
značku ŽIRAFA – bota pro Vaše dítě, což je garant zdravotní nezávadnosti dětské obuvi. Každý vyrobený pár dětské obuvi prochází přísnou kontrolou kvality provedení.

Pestrost, soulad, pohodlí a vkus

Sladění barev vrchových usňových a textilních materiálů s podešvemi, šněrovadly a ostatními použitými komponenty je typické pro obuv D.P.K. Jako vrchový materiál je používána měkká, čalounická useň, nubuky, velury a textily, které svými vlastnostmi podporují zdravý a přirozený vývoj dětské nohy. V současné D.P.K. vyrábí více než 100 modelů dětské obuvi v několika barevných kombinacích. 

Významná data

  • 1994 - založení firmy výroba formou práce ve mzdě
  • 1996 - 2. ledna byla zahájena vlastní výroba v Březolupech (obec mezi Zlínem a Uherským Hradištěm)
  • 2005  - vedle čalounické usně začíná D.P.K. používat také bavlněnou tkaninu pro výrobu sportovní a teniskové obuvi
  • 2008 - výroba dětské obuvi byla rozšířena o velikosti 27, 28, 29, 30, vhodné pro délku chodidla do 20ti cm – u této velikostní skupiny jsou zpracovávány velmi kvalitní nubuky (jemně po líci zbroušené usně)
  • 2009 - kolekce obuvi byla rozšířena o velikosti 31, 32, 33, 34, 35
  • 2010 - Dagmar Kubátová zvolena Podnikatelkou roku 2010 Zlínského kraje
  • 2011 - zahájena výroba TEX-obuvi s prodyšnou a nepropustnou membránou (velikosti 23 až 35)
  • 2011 - používání nových materiálů - vodoodpudivé velury, paropropustné textilie
  • 2016 - výroba fusbetových pantoflí ve velikostech 27 až 42 

Záruka kvality

Jelikož výrobky pro děti do tří let musí splňovat podmínky dané vyhláškou č.84/2001 Sb. o hygienické nezávadnosti, jsou všechny použité materiály pro dětskou obuv z produkce D.P.K. pravidelně laboratorně prověřovány v Institutu pro testování a certifikaci a.s. Zlín. Poslední certifikáty jsou platné do roku 2015, 2016 a 2017.

Dětská obuv D.P.K. a povinná certifikace

Vzhledem k tomu, že výrobky pro děti do tří let musí splňovat podmínky dané vyhláškou č.84/2001 Sb. o hygienické nezávadnosti, jsou všechny použité materiály pro dětskou obuv z produkce D.P.K. pravidelně laboratorně prověřovány v Institutu pro testování a certifikaci a.s. Zlín. Poslední certifikáty jsou platné do roku 2015, 2016 a 2017.

Dětská obuv D.P.K. a dobrovolná certifikace

Vedle povinné, hygienické certifikace je kolekce posuzována Komisí zdravotně nezávadného obouvání, která je složena se zástupců Univerzity Tomáše Bati, Baťovi nemocnice, Institutu pro testování a certifikaci a České obuvnické a kožedělné asociace a která hodnotí ortopedické provedení výrobků.

Dětská obuv D.P.K. a oprávnění k užívání ochranné známky "Žirafa" a "Česká kvalita"

Díky kladnému hodnocení jak povinné, tak i dobrovolné certifikace, bylo Českou obuvnickou a kožedělnou asociací vydáno, nejenom pro výrobky pro děti do tří let, ale pro celou kolekci dětské obuvi D.P.K., Licenční oprávnění k užívání ochranné známky „Žirafa“ a „Česká kvalita“.

Prestiž a prezentace

  • V roce 2010 byla Dagmar Kubátová oceněna prestižní cenou Podnikatelka roku 2010 Zlínského kraje.