Dětská obuv DPK - O společnosti

Firemní profil 

Český výrobce dětské obuvi, rodinná firma D.P.K. již 21 let nabízí svým zákazníkům kvalitní dětskou obuv, která díky 
svým nadstandardním vlastnostem, pravidelně prováděnými hygienickými a ortopedickými certifikacemi může užívat 
značku ŽIRAFA – bota pro Vaše dítě, což je garant zdravotní nezávadnosti dětské obuvi. Každý vyrobený pár dětské obuvi prochází přísnou kontrolou kvality provedení.

Pestrost, soulad, pohodlí a vkus

Sladění barev vrchových usňových a textilních materiálů s podešvemi, šněrovadly a ostatními použitými komponenty je typické pro obuv D.P.K. Jako vrchový materiál je používána měkká, čalounická useň, nubuky, velury a textily, které svými vlastnostmi podporují zdravý a přirozený vývoj dětské nohy. V současné D.P.K. vyrábí více než 100 modelů dětské obuvi v několika barevných kombinacích.

 

Významná data

 • 1994 - založení firmy výroba formou práce ve mzdě
 • 1996 - 2. ledna byla zahájena vlastní výroba v Březolupech (obec mezi Zlínem a Uherským Hradištěm)
 • 2005  - vedle čalounické usně začíná D.P.K. používat také bavlněnou tkaninu pro výrobu sportovní a teniskové obuvi
 • 2006 - otevřena prodejna D.P.K. v Praze
 • 2008 - výroba dětské obuvi byla rozšířena o velikosti 27, 28, 29, 30, vhodné pro délku chodidla do 20ti cm – u této velikostní skupiny jsou zpracovávány velmi kvalitní nubuky (jemně po líci zbroušené usně)
 • 2009 - kolekce obuvi byla rozšířena o velikosti 31, 32, 33, 34, 35
 • 2010 - Dagmar Kubátová zvolena Podnikatelkou roku 2010 Zlínského kraje
 • 2011 - zahájena výroba TEX-obuvi s prodyšnou a nepropustnou membránou (velikosti 23 až 35)
 • 2011 - používání nových materiálů - vodoodpudivé velury, paropropustné textilie
 • 2012 - otevřena prodejna D.P.K. v Říčanech
 • 2015 - únor: otevřena prodejna D.P.K. ve Zlíně
 • 2016 - výroba fusbetových pantoflí ve velikostech 27 až 42

 

Záruka kvality

Jelikož výrobky pro děti do tří let musí splňovat podmínky dané vyhláškou č.84/2001 Sb. o hygienické nezávadnosti, jsou všechny použité materiály pro dětskou obuv z produkce D.P.K. pravidelně laboratorně prověřovány v Institutu pro testování a certifikaci a.s. Zlín. Poslední certifikáty jsou platné do roku 2015, 2016 a 2017.

Dětská obuv D.P.K. a povinná certifikace

Vzhledem k tomu, že výrobky pro děti do tří let musí splňovat podmínky dané vyhláškou č.84/2001 Sb. o hygienické nezávadnosti, jsou všechny použité materiály pro dětskou obuv z produkce D.P.K. pravidelně laboratorně prověřovány v Institutu pro testování a certifikaci a.s. Zlín. Poslední certifikáty jsou platné do roku 2015, 2016 a 2017.

Dětská obuv D.P.K. a dobrovolná certifikace

Vedle povinné, hygienické certifikace je kolekce posuzována Komisí zdravotně nezávadného obouvání, která je složena se zástupců Univerzity Tomáše Bati, Baťovi nemocnice, Institutu pro testování a certifikaci a České obuvnické a kožedělné asociace a která hodnotí ortopedické provedení výrobků.

Dětská obuv D.P.K. a oprávnění k užívání ochranné známky "Žirafa" a "Česká kvalita"

Díky kladnému hodnocení jak povinné, tak i dobrovolné certifikace, bylo Českou obuvnickou a kožedělnou asociací vydáno, nejenom pro výrobky pro děti do tří let, ale pro celou kolekci dětské obuvi D.P.K., Licenční oprávnění k užívání ochranné známky „Žirafa“ a „Česká kvalita“.

Prestiž a prezentace

 • Prodejny D.P.K. se zúčastnily internetové soutěže Kde rádi nakupujete dětskou obuv?. Celkem do této soutěže bylo zapojeno 170 prodejen a prodejna D.P.K. se umístila na 1. místě.

 • Dětskou obuv D.P.K. odebírá v České republice více než 200 celosortimentních i specializovaných prodejen obuvi, dále se obuv expeduje na Slovensko a do dalších zemí EU.

 • Více informací o prodejnách ZDE.

 • V roce 2010 byla Dagmar Kubátová oceněna prestižní cenou Podnikatelka roku 2010 Zlínského kraje.

Dagmar Kubátová Podnikatelka roku 2010 Zlínského kraje

 • Galavečer s Českou kvalitou 2014 - Zdravotně nezávadná obuv - bota pro Vaše dítě ŽIRAFA:

Petr Kubát opět přebírá prestižní certifikát ŽIRAFA během galavečera s Českou kvalitou za podpory Národního střediska podpory kvality.

petr kubát dětská obuv dpk přebírá ocenění žirafa česká kvalita 1petr kubát dětská obuv dpk přebírá ocenění žirafa česká kvalita 2petr kubát dětská obuv dpk přebírá ocenění žirafa česká kvalita 3